Unoffical Results
Final

Download Results -CLICK HERE-
Rebublican Party Votes
United States Senator
Stefano De Stefano 290
Ted Cruz 9291
Bruse Jacobson, Jr. 414
Mary Miller 554
Geraldine Sam 109
   
United States Representative, District 13  
Mac Thornberry 9895
   
Governor  
Barbara Krueger 798
SECEDE Kilgore 144
Greg Abbott 9816
   
Lieutenant Governor 2516
Scott Miller 7923
Dan Patrick  
   
Attorney General  
Ken Paxton 9439
   
Comptroller of Public Accounts  
Glenn Hegar 9065
   
Commissioner of General Land Office  
George P Bush 6934
Rick Range 652
Jerry Patterson 1998
Davey Edwards 580
   
Commissioner of Agriculture  
Jim Hogan 4407
Sid Miller 3368
Trey Blocker 1200
   
Railroad Commissioner
Christi Craddick 6968
Weston Martinez 1912
   
Justice Supreme Court, Place 2  
Jimmy Blacklock 8569
   
Justice Supreme Court, Place 4  
John Devine 8524
   
Justice Supreme Court Place 6  
Jeff Brown 8531
   
Presiding Judge, Court of Criminal Appeals  
Sharon Keller 4363
David Bridges 4234
   
Judge, Court of Criminal Appeals, Place 7  
Barbara Parker Hervey  
  8223
Judge, Court of Criminal Appeals, Place 8  
Dib Waldrip 2177
Jay Brandon 3288
Michelle Slaughte 2765
   
State Senator District 30  
Pat Fallon 6612
Craig Carter 1232
Craig Estes 3185
   
State Representative, District 69  
James Frank 9290
   
Chief Justice, 2nd Court of Appeals District  
Bonnie Sudderth 8390
   
Justice, 2nd Court of Appeals District, Place 4  
Wade Birdwell 8415
   
Justice , 2nd Court of Appeals District Place 5  
Dabney Bassel 8073
   
Justice, 2nd Court of Appeals District, Place 6  
Mark Pittman 8144
   
District Judge, 30th Judicial District  
Jeff McKnight 6316
Dobie Kosub 4388
   
Criminal District Attorney  
Maureen Shelton 4538
John Gillespie 6422
   
County Judge  
Woodrow W. "Woody" Gossom, Jr 9203
   
Judge, County Court-at-Law No. 1  
Gary W Butler 8826
   
Judge, County Court-at-Law No. 2  
Greg King 8808
   
District Clerk  
Patti Flores 8820
   
County Clerk  
Lori Bohannon 9105
   
County Treasurer  
R.J. Bob Hampton 8922
   
County Commissioner, Precinct No. 2  
Lee Harvey 1733
   
County Commissioner, Precinct No. 4  
Jeff Watts 2525
   
Justice of the Peace, Precinct No 1, Place 2  
Robert Woodruff 3540
James Hughes 3077
   
Justice of the Peace, Precinct No 1, Place 2  
Rodney Burchett 988
Nancy Viavattene 803
   
Justice of the Peace, Precinct No. 3  
Robert Johnson 1020
   
Justice of the Peace, Precinct No. 4  
Judy Baker 319
   
County Chairman  
Annette Barfield 8437
   
Precinct Chairman, Pct 407  
Gary Cook 132
Edwin N. Stein 38
   
   
   
Democratic Party  
   
United Sates Sentor  
Beto O'Rourke 1122
Edward Kimbrough 366
Sema Hernandez 359
   
United States Representative District 13  
Greg Sagan 1663
   
Governor  
Adrian Ocegueda 129
Andrew White 419
Cedric Davis, Sr 185
Grady Yarbrough 210
James Jolly Clark 49
Jeffrey Payne 137
Joe Mumbach 19
Lupe Valdez 560
Tom Wakely 91
   
Lieutenant Governor  
Michael Cooper 889
Mike Collier 871
   
Attorney General  
Justin Nelson 1699
   
Comptroller of Public Accounts  
Joi Chevalier 831
Tim Mahoney 930
   
Commissioner of the General Land Office  
Miguel Suazo 1116
Tex Morgan 619
   
Commissioner of Agriculture  
Kim Olson 1686
   
Railroad Commissioner  
Chris Spellmon 975
Roman McAllen 728
   
Justice Supreme Court, Place 2  
Steven Kirkland 1677
   
Justice,Supreme Court Place 4  
R K Sandill 1667
   
Justice Supreme Court, Place 6  
Kathy Cheng 1687
   
Presiding Judge, Court of Criminal Appeals  
Maria T (Terri) Jackson 1674
   
Judge Court of Crimianl Appeals Place7  
Ramona Franklin 1680
   
State Senator, District 30  
Kevin Lopez 1682
   
Justice 2nd Court of Appeals District, Place 5  
Delonia A Watson 1666
   
County Commissioner Precinct 4  
Catie Robinson 467
   
County Chairman  
John Richie 674
Janel Smith 1075
   
   
   
   
   


Early Voting Locations
  Military and Overseas Voters 
  Update your Voter Name and Address
  Election Day Polling Locations 
General Sample Ballot
Precinct Map

For more information please call 940- 766-8174